Market

Zaskakujący ruch jednego z największych banków w Polsce. Hipoteki tylko dla stałych klientówWystarczy przez trzy miesiące budować relację z bankiem, korzystając z dowolnego produktu, aby wnioskować o uzyskanie kredytu hipotecznego. Warunek ten nie dotyczy oferty zielona hipoteka, dostępnej dla wszystkich obecnych i nowych klientów zainteresowanych finansowaniem przyjaznych środowisku nieruchomości” – poinformował bank w oficjalnym komunikacie. Innymi słowy, by otrzymać kredyt hipoteczny w BNP Paribas trzeba będzie mieć przynajmniej trzymiesięczną historię z tym bankiem.

Dotychczas banki pozyskiwały tak klientów

To o tyle zaskakujący ruch, że dotychczas praktyką banków było pozyskiwanie klientów właśnie poprzez ofertę kredytów hipotecznych. Przy okazji udzielenia kredytu, klienci otrzymywali konta, karty, a czasem także ubezpieczenie, co zwiększało zyski banku.

Także logika po stronie kupujących mieszkania finansowane kredytem była taka, że wnioski trafiały do szeregu banków, by znaleźć najlepszą ofertę lub instytucję gotową udzielić kredytu (banki mają różne poziomy akceptowania ryzyk po stronie klienta, co przekłada się na zdolność kredytową – red.)

BNP: bezpieczeństwo klientów jest kluczowe

– Kluczowe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych klientów. Dlatego od czerwca naszą ofertę dostosowujemy do aktualnej sytuacji rynkowej i wymogów regulacyjnych. W kontekście rosnącej inflacji i stóp procentowych, działając odpowiedzialnie, chcemy zabezpieczyć klientów przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia się. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że potrzeba promowania zrównoważonych inwestycji jest jak najbardziej aktualna. Takie rozwiązania będziemy wspierać m.in. przez “zielone hipoteki” – z korzyścią zarówno dla klientów jak i środowiska – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Przemysław Furlepa, odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej. W komunikacie bank zapewnił także, że szykuje się do wdrożenia nowych mechanizmów pomocy kredytobiorcom i szykowanych przez rząd wakacji kredytowych.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.