Entertainment

Wojna w Ukrainie. Rosyjski żołnierz strzelił w twarz 11-letniej dziewczynceDziewczynka, do której strzelono 9 dni temu, przechodzi rehabilitację w szpitalu. Nie może głośno mówić, ponieważ kula uszkodziła struny głosowe.

Czytaj również: Atak na Lwów! Dziennikarze Faktu w pobliżu eksplozji! [ZDJĘCIA i FILMOWA RELACJA Z MIEJSCA ZDARZENIA]

Rosyjski żołnierz strzelił dziecku w twarz

Jak podaje CNN, której korespondent odwiedził dziecko w szpitalu, do 11-latki strzelono bez uprzedzenia na punkcie kontrolnym koło Wasylówki, gdy razem z mamą, siostrą i babcią jechały z Mariupola. Kula przeszła przez szczękę i uszkadzając struny głosowe trafiła w nasadę języka

Z relacji matki dziewczynki wynika, że gdy rosyjscy żołnierze zdali sobie sprawę, co się stało, udzielili dziewczynce pierwszej pomocy i wysłali ją do szpitala w okupowanym przez Rosjan mieście Tokmak, gdzie została zoperowana.

W materiale CNN pokazano dziewczynkę jeszcze sprzed wojny podczas ćwiczeń gimnastyki akrobatycznej. – Teraz ledwo chodzi – dodał korespondent. Lekarz powiedział jednak, że fizycznie odzyska pełną sprawność. – Inna sprawa to konsekwencje psychiczne traumy – dodał.

Czytaj również: Uciekł przed piekłem wojny do Polski i zaginął. Co się dzieje z Hamletem?

Żołnierz rosyjski mówi o gwałtach

Wojska Putina dopuszczają się też innych okropieństw. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciła rozmowę telefoniczną rosyjskiego żołnierza, który mówi, że jego koledzy zgwałcili kobietę i 16-letnią dziewczynę. SBU poinformowała o tym w sobotę na Telegramie.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.