News

Wkrótce na ulicach Opola pojawią się elektryczne autobusy. Wiemy, którędy będą jeździćW połowie 2022 roku na ulice Opola wyjedzie pięć autobusów elektrycznych. To będą pierwsze takie pojazdy w mieście. Wiadomo już, że stacja ładowania nowych pojazdów mieścić się będzie w Szczepanowicach, przy kampusie Politechniki Opolskiej. A pierwszą zelektryfikowaną linią będzie 25.

Na przestrzeni ostatnich lat tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu przeszedł gruntowną modernizację. Od dłuższego czasu wiadomo było też, że Opole planuje zakup autobusów elektrycznych. Autobusy elektryczne dostarczone będą przez firmę Solaris i mają mieć co najmniej 80 miejsc w każdym pojeździe.

To drugi zakup miasta od tej firmy. Poprzednio Opole kupiło 10 tradycyjnych, 12-metrowych autobusów tej marki. Był to component szerszego programu modernizacji taboru MZK, za sprawą którego w ostatnich latach w Opolu pojawiło się ponad 60 nowych autobusów, w tym pojazdów przegubowych, mających 18-metrów długości.

Za nieco ponad 21 mln zł (z czego 14 mln zł to dofinansowanie) oprócz pojazdów wykonana ma też być infrastruktura potrzebna do ich ładowania i obsługi na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, a także na pętli przy ul. Prószkowskiej, gdzie pojawi się ładowarka pantografowa. W ramach tego projektu zelektryfikowana ma być linia nr 25.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.