Entertainment

We 2022. Magorzata Kouchowska zawalczy o nagrod… ze sob. “Zadzwoni do mnie Tomek Karolak…”


Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Węże to antynagrody filmowe przyznawane od 2012 roku dla najgorszych polskich produkcji roku. Jest to nasz rodzimy odpowiednik amerykańskich Złotych Malin. W skład kapituły przyznającej wyróżnienia tzw. Popkulturowej Akademii Wszystkiego wchodzą m.in. Tomasz Raczek, Błażej Hrapkowicz, Kamil Śmiałkowski, Tomasz Kin, Marcin Prokop czy też Karolina Korwin Piotrowska. Do tej pory rekordzistami w zdobywaniu tych niechlubnych nagród (wśród aktorów) są: Borys Szyc (pięć Węży) i Natasza Urbańska (trzy Węże). Trzykrotnie za najgorszego reżysera został uznany Patryk Vega. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nominowanych. Aż siedem nominacji (na 11. kategorii) otrzymały filmy “Pitbull” Patryka Vegi oraz “Ściema po polsku” Mariusza Pujszo. Zaskakującym jest jednak fakt, że w kategorii Najgorszej Aktorki dwukrotnie nominowano Małgorzatę Kożuchowską

Zobacz wideo
Małgorzata Kożuchowska wspomina swoje kreacje z Telekamer

Małgorzata Kożuchowska o nominacjach do Węży: Wolałabym nie mieć węża w kieszeni

Według krytyków i pasjonatów kina Kożuchowska zaliczyła nieudane w występy w filmach “To musi być miłość” oraz “Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Nie będzie jednak o Węża konkurowała wyłącznie z samą sobą, ponieważ nominacje za główną rolę kobiecą otrzymały także Ada Chlebicka za “Miłość do kwadratu”, Julia Wieniawa za “Small world” oraz… Borys Szyc za “Magnezję”. Małgorzata Kożuchowska otrzymała jednak dodatkowo nominację wraz z Ksawerym Szlankierem, w kategorii najgorszy duet. Popularna aktorka już odniosła się do tej sytuacji. 

Zadzwonił do mnie Tomek Karolak i przekazał informację, że on i ja jesteśmy nominowani do Węży. Jest to moja pierwsza nominacja w tym plebiscycie. Bardzo dziękuję tajemniczej kapitule za wyróżnienie. Przyznaję, że nie będę jakoś szczególnie trzymała kciuków i used to be też nie namawiam, żebyście na mnie głosowali, ponieważ wolałabym jednak nie mieć węża w kieszeni.

Małgorzata Kożuchowska i Bartłomiej WróblewskiMałgorzata Kożuchowska zdradziła zachciankę męża. Ponoć chce to co tydzień

Do grona tegorocznych nominowanych, po kilku latach przerwy, dołączył także Tomasz Karolak, który dodatkowo będzie gospodarzem gali. Ogłoszenie zwycięzców Węże 2022 odbędzie się 13. kwietnia w warszawskim teatrze IMKA. Komu według was Wąż się należy?

Blanka Lipińska, Patryk VegaWęże 2021 przyznane. Blanka Lipińska znów triumfuje. Dorównał jej Patryk Vega

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Новини з України – Ukrayina.pl.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.