News

Ukraiska armia odbia Trocianiec. “Udao si wypdzi elit rosyjskich si ldowych” | Wiadomoci ze wiata


Jak podkreślono w komunikacie “udało się wypędzić z miasta elitę rosyjskich sił lądowych – dywizję pancerną Kantemirowa”. 

Zobacz wideo
Komorowski: Po 1989 roku NATO zlikwidowało arsenały broni taktycznej. Rosjanie je utrzymali

93. Brygada Chołodnyj Jar poinformowała, że “po serii niepowodzeń armia rosyjska uciekła z Trościańca, pozostawiając sprzęt i amunicję, która zostanie wykorzystana do wyzwolenia innych ukraińskich miast”. Wcześniej ukraiński sztab generalny opublikował zdjęcia “pozostałości wyposażenia rosyjskich okupantów w Trościańcu”. 

Wojna w Ukrainie. Kolejny atak rakietowy na Lwów. Morawiecki: To sygnał Rosjan

Położony w pobliżu granicy z Rosją, pomiędzy Sumami a Charkowem, 20-tysięczny Trościaniec to jedna z pierwszych miejscowości zajętych przez Rosjan w czasie inwazji na Ukrainę.

Ukraińskie władze: Rosjanie stracili 16,5 tys. żołnierzy

Doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy przekazał w środę, że w rosyjskiej armii jest coraz mniej żołnierzy z podpisanym kontraktem. Zdaniem Ołeksija Arestowycza Rosja wkrótce zacznie wysyłać na Ukrainę poborowych.

Ołeksij Arestowycz podkreślił, że 1 kwietnia w Federacji Rosyjskiej rozpoczyna się kampania poborowa. – Nasz wywiad odnotowuje gwałtowny spadek udziału żołnierzy kontraktowych w armii. Można się spodziewać, że reżim Putina będzie rzucał na entrance poborowych – dodał. Według władz w Kijowie od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę na 26 marca straty kadrowe rosyjskiej armii wyniosły około 16,5 tysiąca osób.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.