Entertainment

Ukraina. Para aresztowana pod Kijowem. Oferowali Rosjanom nocleg i jedzenieSerwis Ukraińska Prawda przekazał, że dwoje mieszkańców obwodu kijowskiego zostało aresztowanych pod zarzutem współpracy z rosyjskimi okupantami.

Do sprawy odniosła się Prokuratura Okręgowa w Kijowie, która przekazała, że podczas okupacji rosyjskiej we wsi Babińce w okolicy Buczy, mężczyzna i kobieta “dobrowolnie udzielili swojego mieszkania żołnierzom Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej”.

Ukraina. Para kolaborantów zatrzymana pod Kijowem

Śledczy mają mieć dowody, że para przekazywała Rosjanom jedzenie. – Podejrzani udzielali też okupantom informacji o okolicznych mieszkańcach, a dzięki ich wskazówkom Rosjanie plądrowali domy – czytamy na ukraińskim portalu.

Dodatkowo aresztowany mężczyzna miał wskazywać Rosjanom drogi dojazdowe prowadzącego do głównych szlaków komunikacyjnych w regionie Buczy.

Podejrzani zostali zatrzymani przez ukraińskie służby w miejscu zamieszkania i oczekują w areszcie, aż sąd zajmie się ich sprawą.

Porucznik ukraińskiej armii zatrzymany pod zarzutem kolaboracji z wrogiem

Starszy lejtnant (porucznik) ukraińskich sił zbrojnych z obwodu żytomierskiego został zatrzymany pod zarzutem przekazywania rosyjskim żołnierzom informacji stanowiących tajemnicę państwową – poinformowała Prokuratura Specjalna ds. militarnych i obronnych Regionu Centralnego.

W komunikacie prokuratury poinformowano, że oficer miał wspierać rosyjską inwazję na Ukrainę, a także przekazywać najeźdźcom informacje dotyczące między innymi samolotów bojowych, skutków ostrzałów rakietowych wymierzonych w lotniska wojskowe, a także strat w ukraińskim sprzęcie wojskowym i działań na rzecz jego naprawy.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.