Entertainment

Sylwia Bomba p³ywa³a z delfinami i… zgubi³a dó³ kostiumu. “Polecam wybieraæ jednoczê¶ciowy”


Więcej informacji na temat gwiazd i celebrytów z polskiego show-biznesu na stronie głównej Gazeta.pl

Sylwia Bomba pojechała z córką na wakacje. Gwiazda “Gogglebox. Przed telewizorem” wypoczywa w Turcji, a na Instagramie relacjonuje wyprawę. Pochwaliła się nawet niefortunną sytuacją z udziałem delfinów.

Zobacz wideo
Sylwia Bomba zabrała córkę do delfinarium

Nieudolny retusz zdjęć Małgorzaty RozenekNieudolny retusz zdjęć Małgorzaty Rozenek. Zaliczyła sporo wpadek z Photoshopem

Sylwia Bomba zaliczyła wpadkę. Zgubiła dół kostiumu kąpielowego

Sylwia Bomba niedawno opublikowała kolaż zdjęć, na którym chwali się nową, wysportowaną sylwetką. Na Instagramie Bomby nie brakuje fotografii, na których pozuje w dwuczęściowych kostiumach kąpielowych. Celebrytka przyznała jednak, że te bywają zwodnicze, zwłaszcza, gdy pływa się z delfinami. Bomba podczas zabaw w wodzie zgubiła bowiem dolną część stroju. O owym incydencie zdążyła już poinformować na InstaStories. 

Tak zacięcie pływałam z delfinami, że spadł mi dół od kostiumu. Polecam na delfiny wybierać się w stroju jednoczęściowym – czytamy.

Sylwia Bomba w delfinariumSylwia Bomba w delfinarium Fot. sylwiabomba/Instagram

Delfiny w parkach rozrywki cierpią

Sylwia Bomba szybko usunęła wpis. Być może uznała, że nie ma się czym chwalić, a może obawiała się krytyki. Nie od dziś bowiem wiadomo, że delfiny w delfinariach i wszelkich parkach rozrywki, gdzie są przetrzymywane ku uciesze turystów, nie mają się dobrze. Pisze o tym m.in. organizacja World Wide Fund for Nature.

Przetrzymywanie delfinów w niewoli, w sztucznej morskiej wodzie, w betonowych lub plastikowych zbiornikach dla celów komercyjnych czy pokazów, nie powinno mieć miejsca. Wysoka śmiertelność i krótkie życie waleni w takich ośrodkach powoduje, że jako WWF Polska stoimy na stanowisku, że do ośrodków hodowlanych nie powinno dziś trafiać więcej delfinów. W naturze delfiny dożywają nawet 50 lat, w niewoli umierają często już po kilku latach. Delfiny to zwierzęta o wyjątkowej inteligencji – czytamy.

Na podobne aspekty uwagę zwraca również PETA. W 2019 roku opublikowano obszerny raport, z którego wynika, że ssaki te w parkach rozrywki cierpią z powodu tzw. stresu akustycznego. Zaobserwowano też, że większość delfinów w niewoli ma uszkodzone zęby (to m.in. wynik samookaleczeń oraz pokłosie tego, że obgryzają twarde powierzchnie w zbiornikach). Odnotowano też, że sztuczki, do których są szkolone, pozostawiają trwały ślad na ich ciele (chodzi m.in. o uszkodzone grzbiety). Cały raport możecie przeczytać TUTAJSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.