Market

SpaceX Elona Muska uruchomił ponad 5 tys. terminali internetowych Starlink na Ukrainie– Używamy tysięcy terminali z nowymi dostawami przybywającymi co drugi dzień – powiedział Mychaiło Fedorow, wicepremier Ukrainy.

Fedorow nie podał dokładnej liczby dostarczonych terminali Starlink, które łączą się z orbitującymi satelitami, ale anonimowe źródło zaznajomione z działaniami Starlink na Ukrainie, zdradziło redakcji, że w kraju jest ich ponad 5000.

Fedorow skomentował dla gazety, że Web dostarczany przez Starlink okazał się “niezwykle efektywny” w czasie inwazji Rosji, dodając, że “jakość połączenia jest doskonała”.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo

27 lutego Musk doniósł, że Starlink został aktywowany na Ukrainie, a terminale są w drodze, dzień po tym, jak Fedorow poprosił miliardera na Twitterze o wysłanie terminali.

Od 1 marca Ukraina otrzymała co najmniej cztery dostawy systemu Starlink, jak wynika z tweetów Fiedorowa. Najnowsza transza miała miejsce w piątek, zgodnie z tweetem Fedorova.

19 marca Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen poinformował, że jedna z dostaw terminali Starlink została sfinansowana przez polski koncern.

Sieć Starlink, która ma ponad 2100 satelitów na orbicie, została zaprojektowana do działania w obszarach, w których łączność jest zawodna lub całkowicie niedostępna – czytamy na stronie firmy.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.