Sports

Sensacja w Roland Garros. Miedwiediew odpad³ przy akompaniamencie gwizdów Tenis

Kolejna niespodzianka w turnieju Roland Garros stała się faktem. Z rywalizacji mężczyzn odpadł w poniedziałek wicelider rankingu ATP Daniił Miedwiediew. Rosjanin niespodziewanie przegrał z niżej notowanym Marinem Ciliciem (ATP 23.) z Chorwacji 2:6, 3:6, 1:6.

Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

Daniił Miedwiediew zmieciony z kortu przez Cilicia. Rosjanin nie miał nic do powiedzenia

Już pierwszy set pokazał, że tego dnia wicelider ATP jest zawodnikiem zwyczajnie gorszym. Cilić zdołał dwukrotnie przełamać podanie Miedwiediewa. Rosjanin popełnił do tego aż siedem niewymuszonych błędów, w tym podwójny błąd serwisowy. Chorwat na dodatek popisał się trzema asami serwisowymi.

Świątek nie wiedziała o problemach Chinki. “Niewiele dziewczyn odważyłoby się mówić”

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Druga partia była bardzo podobna. Miedwiediew wprawdzie znacząco zmniejszył liczbę błędów, jednak nadal przegrywał z rywalem. Nie pomogły nawet dwa asy serwisowe. Cilić pewnie zwyciężał kolejne gemy przy swoim podaniu, a na dodatek raz przełamał rywala. Zwyciężył tym razem do 3.

Rosjanin musiał mierzyć się nie tylko z rywalem i własnymi słabościami, ale także kibicami, którzy zasiedli na trybunach. Gdy Danii³ Miedwiediew wychodził na trzeciego seta, słychać było głośne buczenie i gwizdy. Tenisista kazał na siebie chwilę czekać, co było prawdopodobną przyczyną takiej reakcji fanów. Mogli oni też zwyczajnie czuć się rozczarowani grą słynnego zawodnika.

W trzecim i jak się okazało ostatnim secie, Miedwiediew zdołał ugrać tylko dwa gemy. Popełnił aż czternaście niewymuszonych błędów. Marin Cilić kontynuował doskonałą grę i bez większych problemów wypunktował rywala. Mecz zakończył się zwycięstwem Chorwata 3:0, który tym samym awansował do ćwierćfinału. W nim zmierzy się z innym tenisistą z Rosji, Andriejem Rublowem (ATP 24.).

Zaskakujące słowa rywalki Igi Świątek. Zaskakujące słowa rywalki Igi Świątek. “Ból z powodu okresu był zbyt duży”