Sports

Prezes Arki Gdynia do kibiców: Jesteśmy tak samo wściekli

Prezes Arki Gdynia Michał Kołakowski napisał list skierowany do kibiców. Podsumował w nim nieudany szturm na Ekstraklasę i nakreślił zarysy polityki na trzeci sezon z rzędu w 1 lidze: – Nie pozwolimy na zaciąganie zobowiązań bez pokrycia. Powrót do stabilności finansowej był długim i trudnym procesem, którego nie można zaprzepaścić – zaznaczył większościowy właściciel klubu.

Arka celowała w bezpośredni awans, ale tak jak rok temu przegrała w półfinale baraży z rywalem, który również zostanie w 1 lidze. Wtedy był to ŁKS Łódź, teraz Chrobry Głogów.

Według Kołakowskiego Arce do bezpośredniego awansu zabrakło lepszego punktowania w rundzie jesiennej. Grę w barażu określił jako “złą”: – Wszystkim w klubie zależało na awansie równie mocno jak kibicom, gwarantuję. Jesteśmy tak samo wściekli. Najlepsze, co możemy teraz zrobić, to wykorzystać te emocje jako motywację do jeszcze cięższej pracy – uważa.

Arka rozmawia z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem w sprawie przedłużenia umowy. Równoległe odbywają się negocjacje z piłkarzami: m.in. Adamem Deją czy Martinem Dobrotką czy ulubieńcem publiczności, Marcusem da Silvą. W nowym sezonie szansę mają dostać juniorzy, którzy w kategorii do lat 18 zostali wicemistrzami Polski.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.