Sports

Polska pozna³a rywala w walce o M¦. Kiedy i z kim zagramy na Stadionie ¦l±skim? Pi³ka no¿na

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, FIFA oraz UEFA wykluczyły „Sbroną” z baraży mistrzostw świata. Mimo wielu sprzeciwów ze strony agresora, organizacje podtrzymały w mocy podjęte wcześniej decyzje. Takie działanie instytucji sportowych skutkowało przyznaniem Polsce wolnego losu, a więc bezpośredniego awansu do finałów baraży. W czwartek kadra Michniewicza poznała rywala w decydującym meczu. 

Zobacz wideo
Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Polska już wie z kim zagra na stadionie w Chorzowie. Zacięty bój na Pals Area

Polacy zmierzą się 29 marca z Szwecją na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45. Szwedzi awansowali do finału barażów po zwycięstwie 1:0 na Czechami. Drużyna “Trzech Koron” strzeliła decydującego gola w starciu z Czechami dopiero w 110. minucie spotkania. Bramkę na wagę zwycięstwa w dogrywce zdobył Robin Quaison. 

Dla Polski będzie to okazja za rewanż podczas Euro 2020. Wtedy to w ostatnim meczu fazy grupowej Szwedzi wygrali 3:2 po dwóch golach Emila Forsberga i trafieniu Viktora Claessona. Dla Polski obie bramki zdobył Robert Lewandowski. 

Michniewicz stanął jak wryty. Dwa razy. Kibice w Glasgow chcieli jednak coś innego

Polska – Szkocja. Nieudany debiut Michniewicza 

Reprezentacja Polski nie może mieć powodów do zadowolenia po czwartkowym spotkaniu z drużyną Steve Clarke’a. Polacy zremisowali na stadionie Hampden Park 1:1. W ostatniej akcji meczu wyrównującego gola strzelił z rzutu karnego Krzysztof Piątek. Jednak mimo pozytywnego akcentu w końcówce spotkania, nasza kadra wyglądała bezradnie. Dodatkowo już w 27. minucie spotkania boisko opuścił Arkadiusz Milik, który z grymasem bólu zszedł do szatni. Debiut Czesława Michniewicza, bez udziału Roberta Lewandowskiego, nie wyglądał okazale. Szkoleniowiec jest kolejnym trenerem reprezentacji Polski, któremu nie udaje się zwyciężyć w pierwszym meczu. 

Polska - SzkocjaKłopoty, kłopoty Michniewicza. Oceniamy Polaków po meczu ze SzkotamiSupply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.