News

Pogoda na dzi¶ – ¶roda 16 lutego. Silny wiatr na zachodzie i pó³nocy. Znów bêdzie pochmurnie


Zobacz wideo
Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W środę 16 lutego będzie przeważało duże zachmurzenie. Szansa na większe przejaśnienia pojawi się tylko na południowym wschodzie kraju. Synoptycy IMGW prognozują, że w prawie całej Polsce miejscami może popadać deszcz, na północy również deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach śnieg. W Sudetach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

Więcej wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nadchodzi naprawdę silny wiatr. “Sobota z ekstremalnie niebezpieczną pogodą”

Temperatura, podobnie jak w ostatnich dniach, będzie plusowa. Termometry odnotują maksymalnie 4 stopnie na północnym wschodzie w kotlinach karpackich, 8 w centrum i na zachodzie, do 10 w regionach południowo-wschodnich. Nasilający się wiatr może jednak potęgować uczucie chłodu.

Pogoda na środę. Uwaga na silny wiatr! Jest prognoza zagrożeń IMGW

IMGW wydał prognozę zagrożeń przed silnym wiatrem: drugiego stopnia – dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego; oraz pierwszego stopnia – dla woj.: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolno¶l±skiego, opolskiego, a także zachodnich powiatów woj. mazowieckiego.

Pączki, zdjęcie ilustracyjneKiedy jest tłusty czwartek 2022? Cena pączków może zaskoczyć

Drugi stopień oznacza tu wiatr osiągający w porywach prędkość 90-115 km/h lub o średniej prędkości 70-90 km/h; pierwszy stopień natomiast – porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h lub silny wiatr o prędkości 55-70 km/h. Obie prognozy są ważne do godz. 7:30 w czwartek 17 lutego, ale trzeba pamiętać, że sytuacja może ulec zmianie. Warto zatem śledzić na bieżąco ostrzeżenia Instytutu.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.