News

Łuków: Jest nowy dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Konkurs trzeba było rozpisać po wpadce poprzednika


Urząd Miasta w Łukowie rozpisał konkurs na to stanowisko po tym, jak poprzedniego szefa ZDM, Marka W., policja przyłapała na jeździe pod wpływem alkoholu. Łukowski urzędnik wpadł podczas rutynowej kontroli policyjnej drogówki 9 listopada. Policjanci stwierdzili, że miał w organizmie 0,8 promila alkoholu, dlatego zatrzymali mu prawo jazdy. A prokuratura postawiła zarzuty. W rozmowie z nami tłumaczył, że tego dnia jadł ciasto nasączone alkoholem. 31 grudnia, na mocy porozumienia stron, miasto rozwiązało z nim umowę o pracę.

Kilka dni temu łukowski magistrat rozstrzygnął konkurs na to stanowisko. Było trzech kandydatów: Marcin Bernat, Jarosław Redzik, Sebastian Wojtaszek. Wygrał ten pierwszy.

„Wybrany kandydat spełnił wszystkie wymagania stawiane podczas rekrutacji (…). Podczas rozmowy kwalifikacyjnej udzielał rzeczowych odpowiedzi. Zaprezentował koncepcję funkcjonowania jednostki zmierzającą do podniesienia jakości świadczonych usług. Wykazał motywację niezbędną do wykonywania zadań na stanowisku objętym procedurą naboru” – podaje burmistrz Piotr Płudowski w uzasadnieniu wyboru. Dotychczas Bernat był urzędnikiem w gminie Trzebieszów, gdzie nadzorował inwestycje.

Okazuje się jednak, że już 1 stycznia były dyrektor ZDM był w nowym miejscu pracy – w Nadzorze Wodnym w Łukowie. To komórka podlegająca pod Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. – Został zatrudniony na czas określony na zastępstwo za innego pracownika – potwierdził nam niedawno Jarosław Kowalczyk, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Tymczasem 28 lutego w Sądzie Rejonowym w Łukowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie Marka W. Kolejna wyznaczona jest na 27 kwietnia.

Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.