News

Koniec przyjemnego ciepła. Przed nami nocne i poranne przymrozki, a miejscami spadnie śnieg


Jeszcze wczoraj (14.04) termometry były wyjątkowo przyjemne, ponieważ termometry pokazywały powyżej 20 stopni, miejscami na Śląsku nawet do 23 stopni w cieniu. Jednak dzisiaj (15.04) to już tylko piękne wspomnienie, bo chłodny entrance przyniósł przeszywający ziąb i deszcz.

Temperatura z dnia na dzień spadła nawet o kilkanaście stopni. Po południu odnotujemy na zachodzie i północnym zachodzie kraju zaledwie od 6 do 9 stopni. Na pozostałym obszarze będzie jeszcze od 10 do 15 stopni, jednak odczuwalnie dużo zimniej. Dlaczego?

Prognoza pogody na piątek.


Ponieważ będzie się poważnie chmurzyć i padać, w dodatku północno-zachodni wiatru może osiągać w porywach 40-50 km/h i potęgować uczucie chłodu. To będzie jednak zaledwie wstęp do o wiele większego oziębienia, które czeka nas w sobotę (16.04).

Przy chmurzącym się niebie i w strugach deszczu odnotujemy wtedy zaledwie od 5 stopni na północnym wschodzie przez 7-9 stopni na przeważającym obszarze do 11 stopni na zachodzie i w centrum.

Prognoza pogody na sobotę.


Z kolei w Wielkanocną Niedzielę i w Lany Poniedziałek (17-18.04) miejscami na wschodzie, południu i w centrum deszcz może przejść w deszcz ze śniegiem, krupę śnieżną i śnieg. Znów zrobi się biało, ponieważ w nocy i rano będzie na lekkim minusie.

Kierowców i pieszych uprzedzamy, że drogi i chodniki mogą być śliskie, gdy deszczówka zacznie zamarzać tworząc oblodzenie. Warunki jazdy znacznie pogarszać będą też opady, zwłaszcza śniegu, które mogą znacznie ograniczać widoczność.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.