Entertainment

Gradobicie w Polsce. Na ulicach zrobiło się biało i ślisko…W poniedziałek 30 maja pogoda zaskakuje od samego rana. Nad Polską przechodzą burze, którym towarzyszy deszcz, a w niektórych miejscach także grad.

Burze przechodzą w województwach: zachodniopomorskim – w Dobropolu; wielkopolskim – w Środzie Wielkopolskiej; pomorskim – w Lęborku, Starogardzie Gdańskim; lubuskim – w Dobrem i Lasku; kujawsko-pomorskim – w Grudziądzu.

Zjawiskom towarzyszą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz wiatr dochodzący w porywach do 50-70 kilometrów na godzinę – podaje TVN24.

Gradobicie zaskoczyło kierowców. Na drogach zrobiło się biało i ślisko, co przy letnich oponach może dać opłakane skutki. Tak wyglądały dzisiaj drogi w Wolinie w woj. zachodniopomorskim.

Groźna sytuacja miała też miejsce w Kaliszu, gdzie miało miejsce intensywne gradobicie. W poniedziałek przed godziną 12-tą na ulicy Słupskiej kierowca bmw na pokrytej lodem nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pogoda w pozostałych częściach kraju też nie będzie zachwycać

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże. Polska jest pod wpływem układu niżowego z ośrodkiem głównym nad północno-zachodnią Rosją oraz pogłębiającymi się ośrodkami wtórnymi. Jeden z nich przemieszcza się znad południowej Skandynawii przez Niemcy nad północną część kraju, a drugi znad Bałkanów nad Litwę, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju. Pozostajemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim. Poniedziałek w większości kraju będzie pochmurny. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C, 13 st. C na północnym wschodzie i 14 st. C w rejonach podgórskich do 17 st. C na zachodzie i 18 st. C, 19 st. C na południu.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.