Sports

David Beckham podpadł homoseksualistom. Magazyn LGBT skrytykował eks-reprezentanta Anglii i właściciela Interu Miami za interesy z Katarem

Magazyn „Attitude”, poświęcony życiu społeczności LGBT, skrytykował byłego reprezentanta Anglii i obecnego współwłaściciela klubu amerykańsko-kanadyjskiej MLS – Interu Miami CF, Davida Beckhama za robienie interesów z Katarem, który zakazuje homoseksualizmu na szczeblu państwowym – powiadomił „Daily Mail”.

Wcześniej Beckham wsparł pomocnika klubu Championship – Blackpool, Jake’a Danielsa, który ujawnił się jako homoseksualista.

Coming out Danielsa poparły również Premier League i Angielski Związek Piłkarski (FA).

„Wspieramy Jake’a i wierzymy, że piłka nożna to gra dla każdego. Kluby i społeczności są silniejsze, gdy wszyscy czują się mile widziani zarówno na boisku, jak i poza nim. Wszyscy musimy zrobić, co w naszej mocy, aby tak się stało, dlatego musimy wypowiadać się przeciwko dyskryminacji i wspierać społeczność LGBTQ+” – oświadczył FA.

„Jake, jesteś inspiracją dla nas wszystkich i w pełni popieramy twoją decyzję o otwartości w tej sprawie. Piłka nożna jest grą dla wszystkich, opiera się na różnorodności i jest to bardzo pozytywny krok, ponieważ staramy się zbudować otwartą grę, z której każdy może być dumny” – powiadomił Angielski Związek Piłkarski.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.