Market

Co się dzieje ze zużytymi kostkami mydła w hotelach?


W jednym z odcinków “Przyjaciół” Ross i Chandler wymeldowują się z hotelu w Vermont.

“Czy mógłbym prosić o przyniesienie do mojego pokoju kompletu akcesoriów toaletowych?”

Gdy Ross chwyta swoją walizkę, ta otwiera się i wypływa z niej lawina małych mydeł i płynów kosmetycznych. To wiele rzeczy, ale nie w porównaniu z tym, co zostaje w pokojach hotelowych.

Co więc dzieje się z kosmetykami, które nie zmieściły się do walizki Rossa? Jak wygląda recykling kosmetyków z hoteli?|
Enterprise Insider / BusinessInsider.com

Shawn Seipler zatrzymywał się niegdyś w około 150 hotelach rocznie. Pewnego dnia przyszła mu do głowy myśl: co dzieje się z na wpół zużytymi mydłami? Kiedy zadzwonił na recepcję, usłyszał, że wszystko się po prostu wyrzuca.

W 2009 r. założył w swoim garażu na Florydzie organizację Clear the World. Wraz z kilkoma przyjaciółmi używali obieraczek do ziemniaków, młynków do mięsa oraz kuchenek i opracowali recykling użytych kostek mydła w nowe i sterylne kostki, które mogły być przekazywane dzieciom i rodzinom z całego świata, które nie mają łatwego dostępu do mydła.

Brak mydła czyni te osoby podatnymi na takie choroby jak zapalenie płuc i biegunka, które zabijają co roku prawie 1,5 mln dzieci poniżej 5. roku życia. Można im zapobiec poprzez mycie rąk. Od 2009 r. Clear the World rozprowadził ponad 50 mln kostek mydła w 127 krajach.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.