Sports

“Bezprawie”. Trener reprezentacji Rosji reaguje na nowe sankcje ze strony UEFA Pi³ka no¿na

W poniedziałek (02.05) UEFA poinformowała o kolejnych wykluczeniach rosyjskich piłkarzy oraz piłkarek. Według decyzji organizacji rosyjskie drużyny nie będą mogły grać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach, a więc Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz Lidze Konferencji. Reprezentacja piłkarzy została automatycznie sklasyfikowana na ostatnim miejscu w swojej grupie Ligi Narodów, przez co spadnie do dywizji C, natomiast reprezentacja piłkarek została wykluczona z letnich mistrzostw Europy kobiet. Postanowienia mają rzecz jasna związek z rosyjską agresją na Ukrainie.  

Zobacz wideo
ZAKSA melduje się w finale PlusLigi. Bohater meczu komentuje: Każda moja obecność na boisku oznacza kłopoty ZAKSY

Niedoszły trener Polaków znów się kompromituje. Wspiera Rosjan

Walerij Karpin skomentował decyzję UEFA. “Nic nowego się nie wydarzyło”

Decyzję organizacji skrytykował selekcjoner reprezentacji mężczyzn Walerij Karpin: – Tak naprawdę to nic nowego się nie wydarzyło. Bezprawne wykluczanie rosyjskich sportowców z rozgrywek, które rozpoczęło się kilka miesięcy temu, trwa nadal. Jednocześnie wciąż mam nadzieję, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej będzie w stanie bronić praw naszych zawodników do udziału w międzynarodowych turniejach, poprzez drogę sądową – odparł Rosjanin, w rozmowie z portalem sports activities.ru.

Działania UEFA dotykają również rosyjskich drużyn młodzieżowych i na nie zwrócił uwagę inny komentujący decyzję organizacji były piłkarz reprezentacji Rosji Roman Szyrokow: – Co powinniśmy zrobić teraz? Przede wszystkim pracować dalej. Musimy kontynuować nasze działania i skupić się na drużynach młodzieżowych – stwierdził, w rozmowie z sports activities.ru.

– Jedyną rzeczą, której możemy żałować, jest wykluczenie drużyn młodzieżowych. Czego one są winne? Nie rozumiem. Dorośli mogą zostać ukarani, juniorzy powinni grać dalej – dodał. Szyrokow odniósł się również do opuszczenia klubów przez graczy zagranicznych: – Wszyscy, którzy chcieli wyjechać, to już to zrobili. Być może inni też odejdą, ale nie jest to już najważniejsza sprawa – powiedział.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Novak DjokovićDjoković kolejny raz wywoła skandal? Może wystąpić w… Rosji

Rosyjscy dziennikarze dodają, że jednym z pomysłów na zachowanie konkurencyjności przez lokalne drużyny, może być rozszerzenie rosyjskiej ekstraklasy. Wówczas więcej zawodników miałoby możliwość na konkurowanie z najlepszymi, co podniosłoby ich jakość. Mistrzem Rosji w tym sezonie został natomiast Zenit.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.