Entertainment

Anna Dymna snuje gorzkie refleksje: “Chciałabym jeszcze chwilę pożyć…”


Anna Dymna znajduje się w gronie najwybitniejszych polskich postaci działających publicznie. Gwiazda zaznaczyła swoją obecność na scenie filmowej, angażując się w takie produkcje jak Nie ma mocnych czy Kochaj albo rzuć. Oprócz prezentowania swojego talentu przed kamerami i na deskach teatrów, aktorka wyszła z charytatywną inicjatywą, zakładając fundację Mimo wszystko, która wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Dymna od prawie dwóch dekad oferuje swoją pomoc osobom pokrzywdzonym przez los, a w przeszłości to ona wielokrotnie musiała mierzyć się z kłopotami natury zdrowotnej. 70-latka brała udział w wypadku samochodowym, w efekcie którego do tej pory odczuwa dyskomfort w kręgosłupie i miednicy, ponadto w jednym z wywiadów zdradziła, że cierpi na zaburzenia hormonalne.

Zobacz także: Piotr Zelt o walce z depresją. Przyznał się publicznie, że potrzebował leczenia

W wywiadzie dla “Vivy!” aktorka podzieliła się osobistymi przemyśleniami dotyczącymi swojego stanu zdrowia:

Jestem po siedemdziesiątce, mam różne problemy, jak każdy w tym wieku. Po licznych wypadkach i operacjach mój kręgosłup mi mówi: a dajże mi, babo, spokój! Nie pracuję już z tobą! Idźże, się połóż wreszcie i przestań podskakiwać – opisuje.

Ja się wtedy buntuję. I robi mi coś takiego, że mnie paraliżuje. Jęczę z bólu, myślę, że zaraz zejdę, ale naprzeciwko mnie siedzi uśmiechnięty chłopiec na wózku, z dystrofią mięśniową i wstyd mi się robi. Idę dalej. Nieustannie toczę zapasy z moim organizmem, który się buntuje – dodaje.

Na pytanie o nieubłagany upływ czasu Dymna zareagowała refleksyjnie, wspominając zmarłych przyjaciół:

Tam, w niebie, za przeproszeniem, już siedzą cudowne postacie, świadkowie mojej młodości, urody, sukcesów. Co chwilę kogoś żegnam, ale za każdym razem myślę: poczekaj, niedługo się zobaczymy, więc się nie przejmuję. Jakkolwiek chciałabym jeszcze chwilę pożyć, bo wciąż mam dużo rzeczy do zrobienia. Ale czasem trochę mi brakuje siły – przyznała.

Założycielka fundacji szerzej wypowiedziała się na temat otaczającego ją świata, w tym wpływu polityki na społeczeństwo, a także przeszkód, które napotkała na swojej drodze:

Czasem mam żal do losu, ale bardzo rzadko, o to, że tyle jest agresji, nienawiści. Polityka wkracza w nasze życie, we wszystkie przestrzenie i manipuluje – zaczęła.

Wiem, że życie jest trudne, i umiem walczyć z przeciwnościami losu. Przeżyłam dużo okropnych chwil, nieszczęść, a mimo to kocham życie. Poznałam tysiące ludzi, przeróżne ich zachowania: okropne manipulacje i oszustwa, które mnie dotykały, ale też cudowną ludzką ofiarność, dobroć, aż po prawdziwe cuda, które zdarzały się na moich oczach. Mama mi mówiła, że człowiek jest dobry, tylko czasem o tym zapomina. Jak byłam młoda i butna, wydawało mi się, że przesadza. Przecież tylu morderców i zboczeńców chodzi po tym świecie. Teraz myślę, że jednak miała rację. Czasem trzeba tylko przypomnieć: kurde, człowieku, przecież ty dobry jesteś! – podsumowała z nutą optymizmu.

Ona jest wspaniała, bądź zdrowa!

Kocham Anne Dymne, cudowna kobieta. Pelna klasy i uroku.

Pani Dymna nie jest gwiazda czy celebrytja. Jest wybitna aktorka, osobowoscia swiata kultury i wzor do nasladowania w dzialalnosci spolecznej dla innych. Wspaniala wrazliwosc i charakter

Bez przesady, ma Pani dopiero 70 lat.

Niczego tak sie nie boję jak śmierci. I tego ze nie zdążę się nacieszyc życiem
Similar smutki, problemy i choroby 🙁

Najnowsze komentarze (59)

Czemu ludzie sie starzeja?

dobra i piękna kobieta, szkoda ze naiwna, przyjęła szpryce niestety………..

Dobra dusza, przypomina mi moja sp babcie, i powiem szczerze, chcialabym poznac jej sekret, bo jak bardzo probuje byc dobra osoba, miec pozytywne podejscie nawet jak wszystko sie wali w zyciu, tak nie dorastam jej do piet.

Ma taka padną szyje – a ma 70 lat !
Ciekawe od czego to zależy 🤷‍♀️
Kwaśniewska młodsza o dekada a już od dłuższego czasu szyja pomarszczona –
Może tusza ???
Podsumowując – świetnie wyglada , świetna kobitka
Dużo zdrowia życzę

Nie doczekała wnuków, jak Rodowicz, ale to ich sprawa, gdyby chciały, to by miały.

Kocham te Kobietę. Cudowny Człowiek

I tak wychodzi na to, ze jestesmy biomasa, moi dziadkowie umarli i juz pamieta o nich kilka osob, ojciec meza tez a jakby nie istnial wcale. Kazde godne i zwykle zycie jast warte chwalenia ale nawet pamiec po nich nie zostanie.

Uwielbiam Panią Annę Dymna od dzieciństwa i jako aktorkę i jako zwykłego człowieka. Wielki szacunek dla Niej❤️💐🏅👍

Z takimi sprawami zgłasza się do lekarza pierwszego kontaktu, a nie do pudelka.

Anna Przybylska też chciała trochę pożyć, a była młoda i miała trójkę dzieci, szok, że Dymna (po pierwszym mężu) ośmiela się narzekać na zdrowie, gdy ewidentnie nie dbała o siebie, nie to, co Przybylska…

Osoba anioł. Pewnie ma wady jak każdy człowiek ale kaurat w jej przypadku plusów jest więcej niż minusów. W stanach z takim talentem i sercem byłaby wielokrotna laureatka Oscara i zarządzała miliardowymi budżetami swojej fundacji. Szkoda takich talentów na polske.

Upływa szybko życie, upływa szybko czas, za rok, za dzień za chwilę razem nie będzie nas…

Paniu Aniu jestem z Panią ! Mam to samo! Wypadki, wypadki (nie z mojej winy) i obolały układ kostny. Wiele pożegnań osób bliskich i nie tylko. Lata działalności poza pracą zawodową , a wczoraj skończyłam 76 lat! Nie poddaję się i .. jeszcze odkrywam nowe “talenty”, które mogę realizować siedząc w domu. Serdecznie pozdrawiam Panią i wszystkich, którzy w najtrudniejszych chwilach znajdują iskierki na dalsze życie.

Kobieto, daremne żale, masz swoje lata, pogodź się z tym, i najlepiej dla ciebie bedzie, jak przejdziesz na dietę i przestaniesz narzekać na swój los, bo był dla ciebie łaskawy.Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.