Entertainment

Alec Baldwin POZWANY przez rodzinę zmarłej Halyny Hutchins! Wypuszczono animowaną rekonstrukcję tragicznych wydarzeń


Od śmiertelnego wypadku na planie filmu Rust minęły już cztery miesiące, jednak echa tragedii nadal wybrzmiewają w mediach na całym świecie. Przypomnijmy, że w jednej ze scen wcielający się w główną rolę Alec Baldwin miał wycelować w stronę kamery i wystrzelić z broni palnej. W wyniku fatalnej pomyłki pistolet załadowano ostrą amunicją. Aktor ranił dwie osoby. Jedna z nich – operatorka Halyna Hutchins, w wyniku poniesionych obrażeń, straciła życie.

Na przestrzeni ostatnich tygodni Baldwin udzielił wielu łzawych wywiadów, w których mówił, że nie jest ponosi odpowiedzialności za to, co się stało. Stwierdził nawet, że broń wystrzeliła sama, a on nie pociągnął za spust. Jego wersja nie zgadzała się z relacją naocznych świadków. Ostatecznie wylane przed kamerami łzy na niewiele się zdały. Aktor został w końcu pozwany przez męża oraz rodzinę Halyny Hutchins, o czym poinformowano we wtorek.

Zobacz także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA

New York Post podał do wiadomości, że najbliżsi tragicznie zmarłej operatorki złożyli pozew przeciw gwiazdorowi oraz innym osobom, których zaniedbania przyczyniły się (według rodziny) do tragedii. Oskarża się ich o spowodowanie “nieuzasadnionej śmierci”. Z powództwa cywilnego poszkodowani mogą się teraz domagać odpowiedniego ukarania podejrzanych w sprawie. Niewykluczone, że powodowie walczyć będą o odszkodowania, które przy procesach z hollywoodzkimi szychami opiewają zazwyczaj na astronomiczne kwoty.

Decyzję o złożeniu pozwu prawnicy reprezentujący rodzinę Hutchins przedstawili podczas konferencji prasowej w Los Angeles. Na potrzeby spotkania z mediami stworzono nawet specjalną 10-minutową animację komputerową, która miała przedstawiać przebieg śmiertelnego w skutkach wypadku z 21 października 2021 roku.

Wcześniej przeciwko Baldwinowi wytoczono już trzy procesy z powództwa cywilnego.

Zobacz także: Oszust z Tindera i skamlący Stanowski

Zobacz także: Alec Baldwin movie shooting update: New video released | LiveNOW from FOXSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.