News

20-latek ugodził nożem rówieśnika. Chciał zmylić policjantów, odpowie za usiłowanie zabójstwa


Mundurowi otrzymali w poniedziałek telefon w tej sprawie. Zgłaszający powiedział, że siedział z kolegą na murku przy cmentarzu, a w pewnym momencie podjechało do nich czarne bmw. Wysiadło z niego trzech mężczyzn, którzy poprosili ich o papierosa. Następnie nieznajomi mieli zaatakować zgłaszającego i jego znajomego, raniąc drugiego z nich nożem.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Zastali tam dwóch 20-latków, jeden z nich był ciężko ranny. Trafił do szpitala.

Drugi mężczyzna powtórzył funkcjonariuszom swoją wersję wydarzeń. Ci jednak nie uwierzyli w historię z agresywnymi nieznajomymi z bmw. Ustalili również, że celowo próbuje on wprowadzić ich w błąd. Jak podaje policja, między 20-latkami doszło do szarpaniny, podczas której mieszkaniec gminy Ludwin ugodził nożem mieszkańca Łęcznej.

Jak przekazała nam mł. asp. Izabela Zięba z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyźni się pokłócili. Sprawdzanych jest kilka różnych wersji wydarzeń.

Wiadomo natomiast, że w trakcie zdarzenia agresor był trzeźwy, ale poprzedniej nocy zażywał narkotyki.

Policjanci zatrzymali 20-latka. Przeszukali też jego dom, gdzie znaleźli 35 gramów mefedronu.

We wtorek mieszkaniec gminy Ludwin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Supply hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.